Zabpehely
A sok rost nagyon jót tesz a májnak, ezért érdemes a napot zabkásával indítani. Így hosszú távon akár meg is szabadulhatunk néhány kilótól hastájékon, ami csökkenti a májbetegségek kialakulásának esélyét.
Kerüljük a zsíros ételeket!
Az olajban, zsírban sült húsok és krumpli egyáltalán nem jó választás, ha egészséges májat szeretnénk. A telítetlen zsiradékban gazdag ételek támogatják a szervezetben zajló gyulladásos folyamatokat, ami növeli az esélyét annak, hogy a májunk megbetegedjen.
Brokkoli
Együnk annyi zöldséget, amennyi csak belénk fér! A brokkoli az egyik legjobb választás, mert kutatások szerint gátolhatja a máj elzsírosodását. Fogyaszthatjuk párolva vagy roston sütve is.
Kávé
A kávéfogyasztás előnyös lehet májunk egészsége szempontjából - napi két-háromcsészényi segíthet megvédeni a szervet az alkoholfogyasztás és az egészségtelen táplálkozás káros hatásaitól, sőt akár a májrák kialakulásának esélyét is csökkentheti.
Fogyasszunk kevesebb cukrot!
A túl sok cukor nagyon rossz hatással van a májra, mivel a szerv szerepet játszik a cukor zsírrá alakításában. A túlzásba vitt cukorfogyasztás miatt a máj túl sok zsírt termelhet, ami elhízáshoz vezethet, különösen hastájékon, ez pedig számos betegségnél számít komoly rizikófaktornak.
Zöld tea
A zöld teában sok a katekin nevű antioxidáns, amely kutatások szerint csökkentheti bizonyos rákfajták, például a májrák kialakulásának esélyét. Emellett a zöld tea fogyasztása bizonyítottan hatékonyan veszi fel a harcot a has tájékán lerakódó zsírpárnákkal is.
Víz
Az egyik legjobb, amit a májunkért tehetünk, ha elegendő folyadékot fogyasztunk. Üdítők helyett igyunk gyümölcsökkel, uborkakarikákkal ízesített vizet vagy cukor nélkül gyógyteákat - így jó néhány pluszkalóriát is megspórolhatunk.
Mandula
A mandula magas E-vitamin tartalma miatt segíthet megelőzni a máj elzsírosodását, és a szívnek is jót tesz. Napi egy marékkal bátran fogyaszthatunk belőle - többet azonban inkább ne, mert meglehetősen kalóriadús.
Forrás: hazipatika.com