Dr. Kiss Eliza, a Földművelésügyi Minisztérium kiemelt borágazati ügyekért felelős miniszteri biztosa elmondta, az ötéves Nemzeti Borkiválóság Programra küldött tételek száma minden várakozást felülmúlt. Minden jelentős termelő elküldte a borait, közel kétszáz kékfrankos érkezett a mustrára. A Kékfrankos Könyv május végére készül el.
Az új szerkesztési elvnek megfelelően átfogó ismereteket nyújt a szőlőfajtával ismerkedőknek, az elkötelezett kékfrankos rajongóknak pedig borkalauzként szolgál a legszebb tételekhez. A könyvben elismert borászok írnak a fajtáról, a területekről, a dűlőkről. Szakemberek mesélnek arról, milyen hatással van a hordóhasználat a borstílusra. A kiadvány szerkesztői felkérték a bor- és gasztronómiai szakma képviselőit, hogy osszák meg a fogyasztókkal egy mondatban, mit is jelent nekik a kékfrankos, milyen lehetőséget látnak benne.
Az Országkóstoló második ütemében a fehér, rozé és vörös bortételeket bírálják a szakértők. Ezen tételek borvidéki besorolása, a vakkóstolóra történő felkészítése a következő hetekben zajlik.