Hétfőn az immunitásé a főszerep
Tél végén, még inkább egy világjárvány remélhetően lecsengő szakaszában talán nincs annál aktuálisabb, minthogy miként tudjuk megerősíteni az immunrendszerünket. A hangsúly a számos vitamint és ásványi anyagot tartalmazó kiegyensúlyozott étrenden van, amit kiegészít a megfelelő alvás és testmozgás. A hétfői posztban 5+1 lépésben gyűjtötték össze a dietetikusok, amit feltétlenül meg kell tennünk az egészségünk védelmében.
Kedden megtudjuk, mitől forog jól az agyunk
Gondoljunk csak bele, az agy még alvás közben sem kapcsol ki teljesen, hiszen 0-24-ben irányítja a szervezet működését, a légzést, a szívverést, érzékelést. Ez azt jelenti, hogy az agynak állandó „üzemanyagra” van szüksége, ami az elfogyasztott ételekből származik. Az „üzemanyag” minősége pedig egyáltalán nem mindegy, hogy milyen! A keddi posztból kiderül az ideális összetétel.
Szerdán energiaegyensúlyba kerülhetünk
Bár nem kéne, hogy feltétlenül így legyen, de a mozgásszegény életmód gyakran jár együtt egészségtelen táplálkozással is. Több tudományos munka is vizsgálta e két terület kapcsolatát. Például, kevesebb zöldséget és gyümölcsöt eszik az, aki nem mozog rendszeresen. A tévé vagy számítógép előtt ülők pedig jóval többet nassolnak az átlagnál. A szerdai posztból az derül ki, hogy mit együnk ahhoz, hogy a legjobb fizikai formánkat nyújthassuk a munkában vagy a sportban.
Gyógyító csütörtök
Amikor megtudhatjuk, hogy mik azok az étrendünkben megtalálható tápanyagok, amelyek elengedhetetlenül fontosak ahhoz, hogy testünk regenerálódjon, illetve amelyek kedvezően befolyásolják vagy akár meg is gyorsítják a sebgyógyulást például egy műtét után.
Pénteken kordában tartjuk a súlyunkat
Talán a legégetőbb téma az, hogy hogyan tartsuk meg a normál testsúlyunkat és mivel akadályozzuk meg az elhízást, ami gyakorlatilag népbetegségnek számít. Mitől kúsznak fel ránk szinte észrevétlenül a kilók? Alig eszem, akkor meg mitől hízom? – hangzik el gyakran a kérdés. Hogyan néz ki egy kiegyensúlyozott és eredményes fogyókúra? Ezt járja körbe a poszt.
Szombaton előzzük meg a krónikus betegségeket
Az „az vagy, amit megeszel” igazságával a szakemberek sem szállnak harcba. Az ún. „civilizációs betegségek”, mint például a magas vérnyomás, II. típusú cukorbetegség, bizonyos daganatos megbetegedések kb. 70%-a megelőzhető lenne az egészséges életmóddal.
A vasárnap a jövőé
A gyermekkori étrend minősége ugyanis egész későbbi egészségünket befolyásolja. Nem beszélve a családi mintáról, ami meghatározó a későbbi, felnőttkori táplálkozási szokásaink kialakításában. Egy poszt persze kevés erre, az MDOSZ honlapján azonban megtalálható a gyermekeknek szóló OKOSTÁNYÉR® különböző korcsoportokra kidolgozva, adagokkal és energiakalkulátorral.